Лабораторія біохімії та віварій

Під керівництвом проф. А.П. Левицького проводяться фундаментальні дослідження ролі дисбіотичних процесів в порожнині рота, їх місця у розвитку стоматологічних захворюваннях, а також патології інших органів і тканин. Розробляється концепція оптимального жирового харчування з метою підвищення рівня общесоматического здоров'я населення. Патогенетично обгрунтовані і розроблені рецептури більше 20 препаратів, що містять про-, пребіотики, антиоксиданти, адаптогени, для профілактики стоматологічних захворювань (мукозит-адгезивні гелі, лікувально-профілактичні зубні еліксири, таблетки, порошки, жиророзчинні засоби).

 

Ефективність підтверджується в експериментах при моделюванні патологічних станів на лабораторних тварин (віварію). Використовуються сучасні біохімічні методи діагностики, методи дослідження поліфенолів на високоефективному рідинному хроматографе і жирних кислот на мас-спектрометрі (Shimadzu, Японія).

 

На все нові засоби розроблена нормативно-технічна документація (технічні умови, технологічні інструкції) і отримані дозволи МОЗ України на їх застосування в клінічній практиці.