Державна установа «Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії Національної академії медичних наук України», стоматологічна спільнота України, Запорізький державний медичний університет, студенти та родичі зазнали непоправної втрати - не доживши до свого 95-річчя, пішов з життя доктор медичних наук, професор кафедри хірургічної стоматології ЗДМУ Ігор Васильович Бердюк.

Унікальна людина, талановитий хірург, всесвітньо відомий вчений! Кілька поколінь стоматологів вважають його своїм ВЧИТЕЛЕМ, зразком професіоналізму, відповідальності, порядності та інтелігентності!

Ім'я професора Бердюка І.В. назавжди вписано в історію нашого Інституту.

Ігор Васильович народився 24 жовтня 1925 року в м Черкаси. У 1952 закінчив з відзнакою Київський медичний стоматологічний інститут. З 1952 р по 1955 рр. навчався в клінічній ординатурі при Одеському науково-дослідному інституті стоматології за спеціальністю щелепно-лицьова хірургія. В цей же період проф. Бердюк І.В. займав посаду головного лікаря ОНДІС. Після закінчення в 1955 р клінічної ординатури був спрямований на посаду асистента кафедри стоматології Запорізького інституту удосконалення лікарів імені М.Горького. Кандидатську дисертацію на тему: «Досвід хірургічного лікування вроджених незрощень верхньої губи та післяопераційних деформацій губи і носа» захистив в 1964 р в Одеському медичному інституті ім. Н.І. Пирогова. Докторську дисертацію на тему: «Патогенез і лікування деформацій носа, супроводжуючих вроджені незрощення верхньої губи» захистив в 1985 р в Київському медичному інституті ім. О.О. Богомольця.

За плечима Ігоря Васильовича - війна, поранення, величезний науковий і практичний досвід у розвитку щелепно-лицевої хірургії. Багато років очолював Запорізький осередок Асоціації стоматологів України.

Основні напрямки наукової діяльності професора Бердюка І.В .: вроджені вади особи, знеболювання, відновна хірургія щелепно-лицевої ділянки.

Тисячам людей він повернув здоров'я, виховав чимало гідних послідовників в цьому напрямку медицини. Не дивлячись на такий поважний вік, професор до останнього дня залишався в строю.

Керівництво та колектив ДУ «ІСЩЛХ НАМН» приносить щирі співчуття рідним і близьким, колективу ЗДМУ, студентам, всім, хто знайомий з професором Бердюком І.В.